Versenyeredmények

2013/2014-es tanév

versenyeredményei

Tanulmányi versenyeken való részvétel és eredmények (országos, megyei, városi)

Magyar nyelv és irodalom:
Petró Péter (11/A) az “Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny országos döntőjébe jutott. Elnyerte Sátoraljaújhely város “Széphalom” Emlékplakettjét, amelyet a legjobbak, a győztesek kaphatnak meg minden évben.
Felkészítő tanár: Varga József, szintén megkapta ezt a díjat az “ismételt sikeres felkészítés” elismeréseként.
A szikszói “Palkovics Matild” megyei vers- és prózamondó versenyen:
- versmondásban Szabó Attila (11/A) III.;
- prózamondásban Kocsis Erik (8/A) I. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Varga József

A járási honismereti vetélkedőn két 8. osztályos csapattal is indultunk: II. és III. helyezést értünk el.
Felkészítő tanár: Zagyi Ferencné

V. Lázár Ervin országos anyanyelvi verseny döntőjébe 9. évfolyamos tanulók vettek részt, amelyet Szekszárdon rendeztek, s ott 8. helyezést értek el.
Felkészítő tanár: Zsák Anikó

Kuszkó Dániel (12/A) a Miskolci Egyetem Filológiai Intézete által rendezett angol nyelvű versenyen 6. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Kavalyecz Emőke

Online Demokrácia Activity elnevezésű négy fordulóban szervezett történelmi-társadalomismereti verseny országos, sőt Kárpát-medencei mezőnyében VIII. helyezést ért el a 12/B-s fiúk csapata: Mikola Gergely; Újfalusi Dávid; Horváth Máté; Lévai Zsolt.
Felkészítő tanár: Zagyi Ferencné

A 12/B osztály 20 tanulója benevezett az Országgyűlési Hivatal által meghirdetett “Demokráciajátékba”; az ország 3 másik középiskolájának csapatával próbálták ki a törvényalkotás folyamatát.
Felkészítő tanár: Zagyi Ferencné

A Cultura Nostra történelmi vetélkedőn 2 csapat is bejutotta megyei fordulóba (11/A és 12/A).
Felkészítő tanár: Fukk Tamás

Az Esterházy Károly Főiskola által kiírt történelmi csapatversenyen 2 csapatunk indult az I. világháború történetét feldolgozó vetélkedőn.
Felkészítő tanár: Karsainé Pataki Judit

A Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny megyei fordulójában Kónya Réka 7. A osztályos tanuló III. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Varga József

Bialkó Bianka (12/A) a “Szép magyar beszéd “ megyei fordulójában V. lett.
Felkészítő tanár: Varga József

A hagyományos tanulmányi versenyek mellett az iskolánkból 4 csapat indult a MOL természettudományos interaktív vetélkedőjén, ahol a 9. Ny osztály csapata a közel ötszáz résztvevőből 36. helyezést ért el.

Matematikából 2-2 fő a 10. és a 11. évfolyamról részt vett Mezőkövesden a megyei matematika versenyen, a Sziporka matematika versenyen pedig egy 9. B osztályos tanuló bejutott a hatvani döntőbe, ahol 8. helyezést szerzett.

Háromfős csapatunk a „Vaskobak” geológiai vetélkedőt megnyerte (Hornyák Balázs, Kuszkó Dániel, Tóth Gábor).
Felkészítő tanár: Kuszkó Sándor

Tavasszal megrendeztük a hagyományosan nagy érdeklődésre számot tartó matematika háziversenyt.

Csecsemőgondozási versenyen csapatunk megyei IV. helyezést ért el.
Elsősegély-nyújtási megyei versenyen IV. helyezést ért el iskolánk csapata.
Felkészítő tanár: Hronyecz Gabriella

Év közben 7 tanuló jelentkezett OSZTV-re, főleg a vizsgamentesség reményében, de ez csak Császár Barbarának sikerült, aki „Gazdálkodási feladatok”-ból az országos döntőben hetedik helyen végzett.

Megyei Katasztrófavédelmi Vetélkedő II. helyezés
Bialkó Bianka, Éliás Dániel, Mátyás Bálint, Subert Mátyás
Felkészítő tanár: Bialkóné Horváth Krisztina

„Kár lenne, ha rák lenne” c. vetélkedő (Rákellenes liga által kiírt) Soltész Martina, Podráczki Rita, Oláh Bernadett, Vass Virág
Felkészítő tanár: Bialkóné Horváth Krisztina

Sport és egyéb kulturális versenyeken való részvétel és eredmények (országos, megyei és városi)
Úszás:
Diákolimpián a legjobb eredményt Németh Dávid érte el, aki 100 m hátúszásban 2. , 100m gyorsúszásban 5. helyezést ért el.
Planéta Bence 100 m mellúszásban 7. lett.
Felkészítő tanár: Istók Barnabás

A Németh Dávid, Galvács Bálint, Planéta Bence, Üveges Máté összeállítású, 4x50 m gyorsváltó 8. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Istók Barnabás
Labdarúgás:
Iskolánk labdarúgó csapata a Diákolimpia teremlabdarúgás, és Telekom kispályás bajnokságban a megyei elődöntőn 2. helyezést ért el.
Az Aba Kupán két csapatunk is szerepelt . Az „A” csapat megnyerte a kupát,a ”B” csapat 3. lett. A Kassán megrendezett Márai kupán 3. helyezést ért el iskolánk csapata. Az iskolánk által szervezett Váci kupán 2. lett iskolánk csapata.
Felkészítő tanár: Kuszkó Sándor

Vissza az oldal tetejére

Webmester | Megosztó | Adminisztráció